tytuł

Geotrasa sudetská je geoturistická trasa vedoucí podél horských hřbetů Sudet od Bogatyně na západě až po Opavu na východě.

Stezka, jejíž název Geostrada Sudetska navrhl v roce 2006 vratislavský geolog a světoběžník dr. Leszek Sawicki, má délku více než 600 km a využívá současné silnice po obou stranách státní hranice, kterou překračuje na sedmi místech bývalých hraničních přechodů: Bogatynia - Frýdlant, Czerniawa-Zdrój - Nové Město pod Smrkem, horské sedlo Okraj - Pomezní Boudy, Tłumaczów - Otovice, Nowa Morawa - Staré Město (horské sedlo Płoszczyna), Mikulovice - Głuchołazy, Konradów - Zlaté Hory.

Průběh Geotrasy sudetské je na základě odlišností v geologické stavbě rozdělen na tři části:
- západosudetská (od Bogatyni do Horního Maršova)
- středosudetská (od Horního Maršova do Starého Města)
- východosudetská (od Starého Města do Opavy). .

Toto dělení je zachováno i v geologicko – turistickém průvodci, ve kterém jsou informace o geologické stavbě každé ze tří části Geotrasy sudetské, geologické mapky a popisy nejzajímavějších geoturistických atrakcí s mapkami jejich umístění.

Podél trasy je umístěno 21 dvojjazyčných informačních tabulí, 10 na polské straně a 11 na straně české.

Informace o vzdálenosti jednotlivých lokalit od informačních tabulí jsou uvedeny v 21 skládačkách, které jsou vytištěny v polské i české jazykové verzi.

 

 

©PIG-PIB 2013 | Podmínky využití | Ochrana soukromí | Financování | Data aktualizace:

Informacje o plikach cookie. W serwisie Geostrada Sudecka stosujemy pliki cookies, które służą do identyfikacji przeglądarek użytkowników podczas korzystania z naszej strony. Czytaj więcej...