tytuł

Projekt „Geostrada Sudecka, przewodnik geologiczno-turystyczny”, nr PL.3.22/2.2.00/09.01631, współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego, został zrealizowany wspólnie przez zespół autorów z Oddziału Dolnośląskiego Państwowego Instytutu Geologicznego – Państwowego Instytutu Badawczego (PIG-PIB OD) oraz Czeskiej Służby Geologicznej (ČGS) w ramach Programu Operacyjnego Współpracy Transgranicznej Republika Czeska – Rzeczpospolita Polska 2007-2013.

Celem projektu jest zainteresowanie turystów zmotoryzowanych, rowerowych i pieszych ciekawostkami związanymi z budową geologiczną rejonu transgranicznej trasy geoturystycznej nazwanej Geostradą Sudecką.

Głównym jego efektem jest przewodnik geologiczno-turystyczny, w którym przedstawiono opisy około 300 stanowisk po stronie polskiej i czeskiej. Pozwalają one turyście zapoznać się z różnorodnymi typami skał, ich wiekiem, historią powstania oraz procesami przeobrażeń jakim podlegały w długiej historii geologicznej Sudetów. W przewodniku uwzględniono także m.in. najciekawsze stanowiska obrazujące zróżnicowane morfologficznie formy skalne, historię wydobycia i wykorzystania kopalin a także występowanie wód mineralnych. Mamy nadzieję, że przedstawiona szeroka gama atrakcji związnych z bogactwem przyrody nieożywionej stanie się impulsem do dalszego rozwoju geoturystyki na obszarze polsko-czeskiego pogranicza.

Oprócz przewodnika efektem projektu są także foldery tablice informacyjne oraz strona www.geostrada.eu.

Realizacja projektu trwała od 1.07.2010 do 30.06.2013 r.

 

 

©PIG-PIB 2013 | Warunki korzystania | Prywatność | Finansowanie | Data aktualizacji:

Informacje o plikach cookie. W serwisie Geostrada Sudecka stosujemy pliki cookies, które służą do identyfikacji przeglądarek użytkowników podczas korzystania z naszej strony. Czytaj więcej...